Gyakran Ismételt Kérdések - 1. rész
Kemény vizű háztartásban élünk, milyen lehetőségek közül választhatunk?
1. Nem tesz semmit és együtt él a következményekkel: megnövekedett fűtésszámla, magasabb villanyszámla ha villanybojlert használ, a bojler, a mosógép, a mosogatógép s egyéb berendezések rövidebb élettartama, elvízkövesedett zuhanyrózsa és csaptelepek, hosszabb takarítási idő s több súrolószer / oldószer / vízlágyító használata, stb.
2. Vásárol egy komolyabb háztartási vízlágyító berendezést, amely több százezer forintba kerül plusz üzembehelyezési díj. A készülék folyamatos sótabletta-ellátást igényel, amelynek az éves költsége évente akár 10-40 ezer forint is lehet. A készülék karbantartást és sok helyet igényel. Általában külön csapra van szükség az ivóvíz részére.
3. Vagyonokat költ különböző oldószerekre - s a csőrendszerben vagy készülékekben lerakódott vízkőre így sem talált megoldást.
4. Vásárol egy Profi, Multi vagy Multi Plus típusú elektromos vízkőmentesítőt. Saját maga beszerelheti, nincs üzembehelyezési költség, nincs szükség a csővezeték megbontására. A készülék megakadályozza a vízkő kialakulását és fokozatosan lebontja a meglévő lerakódást is. Karbantartást nem igényel. A készülék éves áram-fogyasztása kb. 450 Ft. Környezetbarát technológia.
Hogyan vehetem legkönnyebben észre, hogy a berendezés tényleg működik?
Mosógépet nem mindenki fog szétszerelni, hogy megnézze annak fűtőszálát, de minden háztartásban található pl. zuhanyrózsa, amely könnyen hozzáférhető és jól látható. Kemény vízzel ellátott háztartások esetén a zuhanyrózsát általában 1-3 hetente vízkőmentesíteni kell a víz keménységének függvényében. A készülék beszerelése előtt végezze el a zuhanyrózsa vízkőmentesítését, majd helyezze üzembe az elektromos vízkőmentesítőt. A beüzemelés után a zuhanyrózsa vízkőmentes marad s nem kell többé vízkőmentesíteni. Hasonlóan jól látható az eredmény a vízforraló fűtőszálán is.
vissza | GYIK 2 >> |